Jak zachować fryzurę w deszczowe dni?

Nasz klimat umiarkowany charakteryzuje się tym, że opady deszczu potrafią występować przez jedną trzecią roku! Niestety, taka pogoda nie wpływa dobrze na nasze włosy, które zaczynają się bardziej przetłuszczać, puszyć.

Nasze uczesanie traci swój pierwotny wygląd. Co zrobić, aby nasze włosy dobrze wyglądały w deszczowe dni? Jak zapobiegać niszczeniu fryzury?

Zapobieganie puszeniu się włosów

Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji deszczowej pogody, warto odpowiednio zadbać o nasze kosmyki. Jeżeli nasze włosy mają tendencję do puszenia się w wilgotnym środowisku oznacza to, że musimy zadbać o ich odpowiednie nawilżenie.

Dzieje się tak, gdy nasze włosy są przesuszone w wyniku zabiegów fryzjerskich lub są suche z natury, tak jak ma to miejsce w przypadku włosów kręconych i falowanych. Jak dbać o takie włosy? Przede wszystkim zainwestujemy w dobrej jakości odżywki nawilżające.

Jeżeli nawilżymy nasze włosy odpowiednio wcześniej, będą o wiele mniej chłonęły wilgoć w otoczenia i tym samym zredukujemy ich tendencję do puszenia się. Oprócz odżywek dobrze sprawdzą się balsamy wygładzające lub olejowanie włosów. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z nakładaniem kosmetyków na nasze pasma, gdyż niechcący możemy uzyskać efekt przetłuszczonych włosów.

Jak zachować fryzurę

REKLAMA:

Sposób na oklapnięte włosy

Zupełnie inaczej musimy potraktować naszą czuprynę, jeżeli nasze włosy na skutek wilgoci stają się oklapnięte u nasady. Wówczas ratunkiem będą wszelkiego rodzaju kosmetyki nadające objętość i podnoszące włosy u nasady.

Jeżeli potrzebujemy podnieść nasze pasma u nasady na szybko, w dowolnym miejscu, warto użyć do tego suchego szamponu. Sprawi on, że nasze pasma odrobinę się uniosą. W mokre dni unikajmy wszystkich środków obciążających nasze włosy, które tylko przyśpieszą ich opadanie.

Unikaj wody

Niestety, czasem powyższe rozwiązania nie pomagają, zatem musimy po prostu schować naszą fryzurę przed wilgocią. W jaki sposób? Wychodząc w deszczowy dzień zakładajmy na głowę kaptury, a w chłodniejsze dni czapki. Wówczas znacznie zredukujemy ilość wody, która będzie miała dostęp do naszych pasm.

Fryzury na deszczowe dni

W deszczowy, wilgotny dzień, dobrze jest też uczesać włosy w taki sposób, by mimo niekorzystnej pogody wyglądały dobrze. Doskonałym rozwiązaniem są wszystkiego rodzaju upięcia, koki i warkocze. Odpowiednio dobrane, nawet odrobinę spuszone mogą doskonale uzupełnić naszą codzienną stylizację.

Szczególnie dobrze sprawdzą się luźne upięcia, sprawiające wrażenie lekkiego nieładu. Idealnie zamaskują one wszystkie nasze problemy z ułożeniem włosów.